Jesteś w: Home » Wyższa Szkoła Menadżerska » Wydział Matematyki » Matematyka
Szukaj w mieście
Wyższa Szkoła Menadżerska » Wydział Matematyki » Matematyka

58- 570 Jelenia Góra, Dolnośląskie
Ul. Cieplicka 180, Zobacz na mapie
Tel: (75) 755-35-43
Fax:  
WWW: http://www.wsmlca.edu.pl
Email: j.gora@wsm.edu.pl

Nazwa kierunku Studia I stopnia Studia jednolite Studia II stopnia
Licencjackie Inżynierskie Magisterskie Magisterskie uzupełniające
S NW NZ S NW NZ S NW NZ S NW NZ
Matematyka Matematyka - Licencjackie stacjonarne Matematyka - Licencjackie niestacjonarne zaoczne

CELE KSZTAŁCENIA

Celem kształcenia na kierunku Matematyka jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy z zakresu podstawowych gałęzi matematyki. Studenci tego kierunku zostają zapoznani z podstawowymi strukturami matematyki oraz z metodami stosowanymi w analizie problemów matematycznych i w dowodzeniu twierdzeń w matematyce. Ponadto, studenci poznają fundamentalne narzędzia, jakimi posługuje się współczesna matematyka.

 

NABYTE UMIEJĘTNOŚCI

Absolwent będzie posiadał umiejętności dokonywania złożonych obliczeń; przedstawiania treści matematycznych w mowie i piśmie; formułowania problemów w sposób matematyczny w postaci symbolicznej, ułatwiającej ich analizę i rozwiązanie; posługiwania się narzędziami informatycznymi przy rozwiązywaniu teoretycznych i aplikacyjnych problemów matematycznych oraz samodzielnego pogłębiania wiedzy matematycznej.

 

UZYSKANY TYTUŁ ZAWODOWY

LICENCJAT

 

PRZEWIDYWANE MIEJSCE ZATRUDNIENIA

Absolwent studiów matematycznych pierwszego stopnia może pracować wszędzie tam, gdzie niezbędna jest znajomość metod matematycznych, statystycznych oraz podstawowych narzędzi informatycznych. Absolwent matematyki znajdzie pracę nie tylko w szkole czy na uczelni ale również w dziedzinach takich jak konsulting, statystyka, ekonometria lub finanse.